Notice: Undefined index: (0 OR 6fe8b3bdca841ec8a5dae07b800cb32f OR cart) in /home/alizange/public_html/game/administrator/components/com_j2store/models/carts.php on line 314

Notice: Undefined index: (0 OR 6fe8b3bdca841ec8a5dae07b800cb32f OR cart) in /home/alizange/public_html/game/administrator/components/com_j2store/models/carts.php on line 314

نگهبان

نگهبان نقش مقابل گروگان گیر است که اولین نفر قبل از گروه مافیا بیدار می شود و از نقش یک یا دو نفر در برابر گروگانگیر نگهبانی می کند و اجازه نمی دهد نقش این افراد گرو گرفته شود. اگر نگهبان گروگان گیر را مورد انتخاب قرار دهد گروگان گیر برای آن شب توانایی اش را از دست می دهد. نگهبان در روز زره دارد و در صورتی که در طول روز به هر نحوی از بازی خارج شود زره اش می افتد و نقش اش توسط راوی اعلام می شود و از آن به بعد به عنوان شهروند ساده به بازی ادامه میدهد.

 

نگهبان هر شب زمانی که ۸ نفر یا بیشتر در بازی حضور داشتند می‌تواند از ۲ نفر و زمانی که ۷ نفر یا کمتر در بازی حضور داشتند می‌تواند از ۱ نفر نگهبانی کند. نگهبان باید سعی کند شهروندهای نقش‌دار بازی را به درستی پیدا کند و از نقش آن‌ها در مقابل گروگان‌گیر نگهبانی کند. اگر نگهبان بتواند نقشی که گروگان‌گیر اعلام کرده‌است را نگهبانی کند، آن نقش به گروگان گرفته نمی‌شود. طبیعتاً اگر گروگان‌گیر بازی نگهبان بازی را انتخاب کند هیچ اتفاق خاصی در بازی نمی‌افتد. اما اگر نگهبان موفق به انتخاب گروگان‌گیر شود، و در آن شب گروگان‌گیر شهروندی به جز نگهبان را انتخاب کرده باشد، به‌طور کامل عملکرد گروگان‌گیر خنثی می‌شود! به بیانی دیگر نگهبان برای خنثی کردن عملکرد گروگان‌گیر یا باید نقشی که گروگان‌گیر به گروگان گرفته‌است را انتخاب کند یا مستقیماً به سراغ خود گروگان‌گیر برود!

نگهبان به نوعی زره‌پوش شهر نیز محسوب می‌شود اما زره او در طول شب و در مقابل تیر مافیا کارکردی ندارد؛ بنابراین اگر در طول شب مورد اصابت تیر مافیا قرار گرفت اگر پزشک نتواند او را نجات دهد از بازی خارج می‌شود. در مقابل زره او در طول روز بسیار کارآمد است و اگر در روز مورد اصابت تفنگ جنگی قرار بگیرد یا در رای‌گیری از اکثریت بازیکنان حاضر رای خروج دریافت کند، در بازی می‌ماند اما زره خود را از نیز از دست می‌دهد و با نقش شهروند ساده به بازی ادامه می‌دهد و دیگر نمی‌تواند از نقشش در شب استفاده کند و همچنین گروه مافیا بعد از ریختن زره او نمی‌توانند در شب او را به کمک نقش ناتو از بازی خارج کنند.

پلتفرمهای بازی

steam
origin
battle.net
u plau
epic games
epic games
Image

تماس با ما

فروشگاه

سوالات خود را در رابطه با خرید از فروشگاه از طریق تلگرام یا واتس آپ ارسال بفرمایید

همکاری در فروش

دوستان علاقمند میتوانند جهت همکاری با ما تماس بگیرند 09353807030 یا ایمیل info@avisapro.ir